PRINT 2022.

LISTA IZLAGACA NA BIJENALU

GLAVNA SELEKCIJA

DOM KULTURE

Agnieszka Lech – Bińczycka / POL

Aleksandra Stevanović / SRB

Aleksandra Jakubczak / POL

Alvydas Goštautas / LIT

Alexandra Dimitrova / BUL

Aleksej Sivčevič / SER

Ana Milosavljević / SRB

Bojan Otašević  / SRB

Agnieszka Jankiewicz  / POL

Langevin Guy / CAN

Adrian Schichta  / POL

Akeksandar Skavić  / SRB

Albert Pema / FRA

Aleksa Pašić  / SRB

Anđela Micić / SRB

Anja Arambašić / SRB

Arianna Meini / ITA

Aleksandar  Kuruzović / SRB

Andréa Bryan / GER

Adam Czech / POL

Aigul Mullasheva  / RUS

Andrea Krulj / BIH

Andrea Krnetić Grbić / BIH

Lidija Krnjajić / SRB

Nevena Stojinov / SRB

Tatjana Marticki / SRB

Svetlana Milutinović / SRB

Nesla Đokić / MNE

Nemanja Ragodić / SRB

Milena Petrović / SRB

Jovana Đorđević / BIH

Anna Tarnowska / POL

Lisa – Mari Ledwick / THI

Mirjana Tomašević / SRB

Morozov Arkadiy / RUS

Nevena Kežić / BIH

Lara Monica Costa / ITA

Maja Vučenović / BIH

MaŁgorzata Stanielewicz / POL

Sonja Halilović  / SRB

Anja Došković  / SRB

Paola Lucrezi  / ITA

Bert Brouwer  / NDL

Katarzyna Tereszkiewicz  / POL

Sanja Žigić / SRB

Thierry Wesel / BEL

Nikola Kašterović / SRB

Evangelos Tasios / GRE

Edvin Dragičević / CRO

Hui Zhang / CHI

Ichirow Tsubaki  / JAP

Ren Peiyuan / ITA

Marcela Miranda  / ITA

Paulina Bobak / POL

Katarzyna Zimna / POL

Gorica Miletić-Omčikus / SRB

Andrzej Welminski / POL

Jurij Аleksandorov / RUS

Evgenij Pantev / MKD

Marcin Białas / POL

Marko Vasić / SRB

Teodora Nikolić / SRB

Mateusz Patrzyk – De Oliveira / POL

Radomir Đurić / SRB

Ishao Kobajashi / JAP

Marija Tošković / SRB

Eva Čapková / GER

Stefan Wanzl-Lawrence  / GER

Katarina Rakić / SRB

Jelena Petrović Luković / SRB

Snezhina Biserova / BUL

Marc Siegner / CAN

Miloš Vučen / SRB

Tarik Golubić / BIH

Oliver Pilić / SLO

Piotr Szulkowski  / POL

Fabio Riaudo  / ITA

Gordana Petrović  / SRB

Tomasz Winiarski  / POL

Nemanja Jojić  / SRB

Beata Króliczak – Zajko  / POL

Aleksandar Radičević  / SRB

Jasna Gulan Ruzić / SRB

Julia Gavrilova / SWZ

Dan Obana / JAP

Teodora Micić / SRB

Magdalena Bak  / NOR

Darina Peeva  / BUL

Derek Michael Besant  / CAN

Kelsey Stephenson  / CAN

Jaksa Lakićević  / SRB

Izabela Kucharska  / POL

Eliyabeth Williams / NDL

Deborah Chapman / CAN

Maja Šarenac / BIH

Livia Salai / SRB

Etsuko Naito / JAP

Sara Lazarević / SRB

Tibor Jaeger / SWE

Jelena Simić / SRB

Tatjana Ratković Bosnić / BIH

Stefania Patrikiou / GRE

Monika Wanyura – Kurosad / POL

Stefana Jovanović / SRB

Mirjana Filipović Kuruzović / SRB

Marianna Dervou / GRE

Marinko Uzelac / SRB

Milan Hnat / SVK

Marija Sibinović / SRB

Merrill Shatzman / USA

Vanja Brajović / SRB

Bojan Zavišin / SRB

VORTEX – Shui-L. White & C.Diedericks / SAF

Ivana Janković / SRB

Alberto Bonus / ARG

Peili Huang / THI

Vladimir Milanović / SRB

Lukasz Koniuszy / POL

Shan Jia / CHI

Maja Živko / BIH

Jaco du Plessis / SOA

Petar Matović / SRB

Michela Mascarucci / ITA

Stefan Mladenovski  / MKD

Katarzyna Winczek / POL

Maja Zemunik / CRO

Aleksandar Srbljanin / SRB

Teodora Nikolić / SRB

Teodora Stanković / SRB

Milica Đukić / SRB

Celestina Vičević / CRO

Milica Antonijević / SRB

Ivana Bajcer / CRO

Isabelle Lin / FRA

Elizaveta Ostapenko / GER

Nevena Cakić / SRB

Jayne Reid Jackson / USA

Eleonora Del Giudice / ITA

Alexandra Haeseker / CAN

Vinicius Libardoni / POL

Lia Galletti / USA

Briar Craig / CAN

Marijana Arunović / SRB

Tamara Agić / SRB

Nadja Petuhov / SRB

Enrico Bani / ITA

David Mlađović / SRB

Paweł Bińczycki / POL

Colin Lyons / USA

Lene Bennike / DEN

Victor Lipkin / IZR

MINIJATURA

DOM KULTURE

Anna Kodz  / POL

Snežana Petrović / SRB

Aleksandra Lasoń / POL

Katarzyna Lipska Ziębińska  / POL

Ioannis Anastasiou / POL

Majka Dokudowicz / POL

Alja Košar / SLO

Nenad Zeljić / SRB

Monika Panek / POL

Marjan Andrejević / SRB

Nastazja Ciupa / POL

Alvaro Herrera Docente Univalle / COL

Jakub Zdejszy  / POL

Yasuyuki Uzawa / JAP

Cleo Wilkinson  / AUS

Martin R. Baeyens / BEL

Susanne Pohl / GER

Marta Śliwiak  / POL

Julia Feliksa Wojciechowska / POL

Gabrijela Bulatović / SRB

Julie North / FRA

Džavid Berberović / BIH

Małgorzata Stachursk / POL

Valerie Syposz / GER

Roudha Alketbi / UAE

Vinicius Libardoni / POL

Anna Trojanowska / POL

Dušan Novaković / SRB

Dragiša Ćosić / SRB

Maja Vranić / SRB

Natalija Banjac / SRB

Anđela Аvramović / SRB

Natalia Pawlus / POL

Katarina Vasiljević / SRB

Colin Gillespie  / UK

Nevena Mišković / SRB

Bogdan Dimčić / SRB

Cristina Sandor / MEX

Antoni Kowalski / POL

Radmila Korać / SRB

Hanna Rozpara / POL

Ivana Flegar / SRB

Olivera Basta / BIH

Bernadette Madden / IRL

Reuben Scott / CAN

Chyntia Back  / POR

Weronika Siupka / POL

Ivan Mišić / SRB

Evgeniia Begina / SRB

Aseel Al Sadi / UAE

Željka Pestorić / MNE

Milica Masalović / SRB

Dmitrii Drugakov / SRB

Mariusz Gorzelak / POL

Ružica Popović / SRB

Yoshiaki Murakami / JAP

Martina Di Gennaro / ITA

Andrea Virag / SRB

Georg Bothe / GER

Andrei – Alecsandru Pantea / ROM

Arta Skuja / LET

Maria Winbjörk / SWE

Kristina Daniūnaitė  / LIT

Iwona Rypeść Kostović / POL

Zhou Wen / CHI

Alicja Habisiak – Matczak / POL

MODERNO-SVEZE

NARODNI MUZEJ

Matjaž Geder

Črtomir Frelih

Helena Tahir

Miha Erič

Nataša Mirtič

Oliver Pilić

Sonja Vulpes

Svetlana Jakimovska – Rodić

Vesna Drnovšek

Zora Stanačić

MEKSICKA SELEKCIJA

DOM KULTURE

Nunik Sauret 

Mariá Luisa Estrada Sánchez

Francisco Quintanar Martínez

Jorge Noguez Herrera

Sergio Antonio Gutiérrez Pérez

Juan José Huerta Gómez

Roberto García Ortega

Víctor Ríos Olmos

Gustavo Ruiz Martínez

Omar Árceaga

Diana Morales Galicia

David Cuevas

Eneida Hernández Domínguez

Eduardo Barrera

Ernesto Alva

Víctor Manuel Hernández Castillo

Ireri Topete

Emiliano Martínez Guerrero

Daniel Morales García

Marisa Boullosa

Coral Revueltas

Adaír García

Eduardo Lara Avlarez

Rubén Morales Lara

MEMENTO MORI

NARODNI MUZEJ

ARGENTINA / ARGENTINA

Abril Carpi

DOMINICAN REP. / DOMINIKANSKA REP.

América Rodríguez

ITALY / ITALIJA

Federica Bau

CZECH REP.  / ČEŠKA REP.

Lenka Falušiová

Martin Mulač 

Zuzana Ruzičková

Martin Velíšek

Lenka Kahuda Klokočkova

Iva Krupicová

Robin Kaloč

Jirí Hanus 

Lenka Stepaníkova

Michala Gouvunonová

Miroslav Macík

Matêj Hrbek

Pavel Hora

Karolína Netolická

Peter Kollár

MEXICO / MEKSIKO

Víctor Ríos 

Adair García 

Eneida Hernández 

Gustavo Ruiz

David Cuevas 

Víctor Hernández 

Martha Muñoz

Eduardo Lara

Adrián Aja 

Francisco Quintanar

Salvador Soto

Emiliano Guerrero 

Ernesto Alva  

Rubén Morales Lara 

Coral Revueltas

Eduardo Barrera 

Alondra Benítez 

Omar Arcega 

Yutsil Cruz  

Daniel Morales  

Armando Gómez  

Jorge Noguez 

Samuel Chávez Mazatl

Majo Petersen 

POLAND / POLJSKA

Kamil Zaleski

Andrzej Węcławski

Ula Mierrzwa

Natastaza Ciupa

Gabriela Bałdyga

Anna Rendecka

SERBIA / SRBIJA

Marija Sibinović

Mirjana Tomašević 

Sonja Janjić 

Jovana Đorđević 

Vladimir Milanović

Nikola Velicki

Marija Đeranović

Marija Anđelković

Ivana Flegar

Nikola Radosavljević

SPAIN / ŠPANIJA

Iñaki Elosua

Marta Barragán

Myriam Gesalaga

David Artegoitia

Irati Retolaza

Irati Torre

Omer Zaballa

Juanjo Ortubia

Lirios Matarredona

Erik Schmitz

Marta Cuba

Juan Escudero

Judith Martínez

Tomás Pariente

Teresa Gómez Martorell

Carmen Castellví

Urtzi Urkixo