„Lajbah”, kao društveno angažovani kolektiv, oduvek je delovao po hibridnom modelu koji je spajao umetnost, politiku i aktivizam. Strategijom diverzije (détournement) ovaj kolektiv je elemente umetnosti, kulturnog nasleđa, istorije slobodno kombinovao u nove narative u funkciji provokacije i demaskiranja dominantnih ideologija i autoriteta.
Grafika, naročito u formi grafičkih mapa i plakata, imala je značajnu ulogu u ranom delovanju „Lajbaha”. Kolektiv se služio grafikom da lako i jeftino distribuira svoje ideje i poruke. Grafika je u tom smislu omasovila njihov glas i demokratizovala njihove poruke čineći ih dostupnim široj javnosti i izvan institucionalnih kulturnih prostora i elitnih galerija. U retroavangardnom pristupu umetnosti i postmodernističkom shvatanju najrazličitije građe u umetničkom izrazu, kolektiv „Lajbah” je u ranoj grafičkoj produkciji prisvajao vizuelne elemente političke i industrijske ikonografije i estetiku ideološke propagande, kreirajući tako pojedinačne grafičke listove i mape kojima je, koristeći reproduktivnost medija, infiltrirao svoje poruke u politički diskurs ondašnjeg savremenog trenutka.
U sklopu programa „Bijenala” održana je izložba grafika ovog kolektiva nastalih ranih 1980-ih, pretežno iz serije grafika Crvene oblasti (Rdeči revirji). Ova izložba daje uvid kako je grafika kolektivu „Lajbah” služila i kao simboličko i kao doslovno sredstvo za subverziju u svom ranom delovanju.